Favori Listem

Adding item to wishlist requires an account

Price
Başlayan€45€35
Rezervasyon Formu
Ön Talep Formu
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Okudum Terms of Service ve Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Musait: 20 Kişi
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Rezervasyon yap

Semazen Gösterisi Kapadokya

0

Derviş töreni

Semavi dervişler, 1300’lü yıllarda yaşamış şair ve mistik Celaleddin Rumi’nin öğretilerini takip eder.Tasavvufi Müslüman bir grup olan Mevlevi tarikatının bir parçasıdırlar. Birçok insan sema dansını ya da Semayı Tanrı’ya yaklaşmanın bir yolu olarak gerçekleştirir. Bu ruhi pratiği dönen bir derviş gösterisinde olduğu gibi yakından görme şansı pek yok.

Dervişler veya Sufiler kimdir?

13. yüzyılın ünlü şairi Celaleddin Rumi’nin (Mevlana) takipçileridir. Dönen derviş törenini herkes yapamaz; Onları manevi bir yolculuğa çıkaran titiz ruhsal ve beden eğitimini tamamlamaları gerekir. Tasavvuf (Sema), törenlerde dua eden, dönen, şarkı söyleyen ve dua eden kişidir.

Ne Beklemeli?

Semavi dervişler gösteri yaparken tarih ve anlam dolu bir ayin izliyorlar. Egonun mezar taşının sembolü olarak oyuncular geleneksel beyaz cüppeler ve uzun fötr şapkalar giyerler. Sema dansçıları, bir kolu göğe, diğeri aşağıya kaldırılmış bir daire içinde dönerken, gök ile yerin nasıl bağlantılı olduğunu göstermek için hareketlerini dikkatlice planlarlar.Kapadokya’da dönen bir derviş gösterisi, Türkiye’nin manevi geleneklerini sergileyen eşsiz ve unutulmaz bir kültürel deneyimdir.

Tur detayları

Kapadokya’daki tatiliniz boyunca kendinizi Dervişlerin kültürüne ve geleneğine kaptırabilirsiniz. Kapadokya Dervişleri Töreni, kültürü keşfetmek isteyenler ve heyecan verici bir akşamın tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir gezi. Geleneksel müzik, kostümler ve dansların yanı sıra büyülü ve mistik bir atmosfer bu gezi sırasında beklemeniz gereken şey. Kapadokya Dervişleri Töreni gerçekten unutulmaz bir deneyim olacak.

Bu unutulmaz gezi akşam saatlerinde başlar. Konforlu, modern ve tamamen klimalı bir araç sizi Kapadokya’daki otelinizden alacak ve törenin gerçekleştiği yere doğru götürecektir. Törenin yapıldığı binaya ilk girdiğiniz anda, kusursuz mistik atmosfer sizi heyecanlandıracak. Tasavvufun, Dervişlerin tören ve ideolojisinin temel özelliklerinden biri olduğu unutulmamalıdır.

 

 

Tur programı

-Sizi otelinizden alacağız.

-1 Saatlik Derviş Töreni

-Konforlu lüks bir araba ile otel Taşımacılığı

– Turdaki dil ingilizcedir

-saat seçenekleri: 16:00 veya 18:00
-Mistik bir döngünün mükemmele uzanan 7 farklı bölümünden oluşan gösteri, 2 müzisyen, 5 semavi derviş ve 1 semavi derviş tarafından icra edilecek.

– Gelenekleri açıklamak için 1 saatlik tören boyunca ingilizce konuşan rehberiniz orada olacak ve ayrıca Sufilerin keyif aldığı tatlı ve samimi bir içecek olan ‘Serbet’i deneme fırsatınız olacak.
-otelinizi bırakın.